Modna i wygodna altana ogrodowa

Bardzo dużym powodzeniem od lat cieszą się altany ogrodowe. Pojawiają się na letniskowych działkach, przy domach oraz w ogródkach. To bardzo stylowy i wygodny dodatek, który stwarza idealną przestrzeń do spotkań oraz odpoczynku na łonie natury. I choć dużą popularnością cieszą się nowoczesne pergole, to z mody nie wychodzą klimatyczne drewniane altany ogrodowe. Świetnie wyglądają, a różnorodność konstrukcji pozwala dopasować je do konkretnych potrzeb. Mniejsze i większe wiaty ogrodowe królują więc w rozmaitych miejscach i stają się ważnym elementem krajobrazu.

Gdzie sprawdzą się altany ogrodowe?

Popularna altana ogrodowa z pewnością stwarza podstawową przestrzeń do spotkań oraz odpoczynku. Poza tym znacznie wydłuża sezon i pozwala chronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także spojrzeniami wścibskich sąsiadów. W efekcie tanie altany ogrodowe są najlepszą inwestycją, jeśli chce się spędzić lato w wyjątkowych warunkach. Poza tym dobrej jakości zadaszenia sprawdzą się też jako miejsce do przechowywania – zabawek dziecięcych, akcesoriów czy też mebli. Poza tymi funkcjonalnościami to altanki ogrodowe także pięknie się prezentują, a w zależności od potrzeb można się zdecydować na projekty bardziej rustykalne, klimatyczne oraz te, które świetnie podkreślać będą nowoczesny charakter przestrzeni. Tym samym modne pawilony ogrodowe zaskakują różnorodnością i świetnie wyglądają w różnych miejscach. Te wykonane z drewna wymagać będą oczywiście pielęgnacji oraz okresowego impregnowania.

Jak projektować drewniane altany ogrodowe?

Drewniana altana wyjątkowo pięknie wpisuje się w architekturę ogrodów. Współgra zarówno z roślinami, jak i charakterem domu czy innych zabudowań, a tym samym staje się dodatkiem i funkcjonalnym, i dekoracyjnym. Dlatego właśnie altanki drewniane są dostępne w tak różnych wariantach. Powodzeniem cieszą się zarówno zadaszone pawilony, które nie mają ani ścian, ani podłogi, jak i niemalże domki z tarasami i całą infrastrukturą. Tu klasyka fantastycznie współgra z nowoczesnymi rozwiązaniami. Najczęściej w naszych warunkach klimatycznych drewniane altany produkowane są z drzew iglastych. Dzięki temu konstrukcja rewelacyjnie komponuje się z architekturą ogrodową. Wyróżnia ją naturalność, lekkość, wytrzymałość na czynniki zewnętrzne – atmosferyczne czy mechaniczne. Poza tym drewniana konstrukcja daje się łatwo modyfikować i rozbudowywać, a tym samym zyskuje się dość elastyczną przestrzeń na miarę potrzeb.

Stylowe wiaty ogrodowe od WoodandPlay

Sezonowo sprawdzać się będzie konstrukcja wykonana z drewna, która kształtem przypomina namiot. Do najważniejszych jej funkcji należeć będzie ochrona przed wiatrem, słońcem i deszczem. Pięknie wygląda i idealnie komponuje się z zielenią, tym samym stabilna konstrukcja tworzy prywatną przestrzeń na świeżym powietrzu i sprawia, że warunki atmosferyczne takie jak intensywne słońce czy deszcz nie przeszkadzają w tym, by spędzać czas na łonie natury. Tu też można przechowywać i chronić narzędzia ogrodowe, a meble czy poduszki nie będą wymagać specjalnej troski. Świetnie prezentuje się dach wykończony gontem bitumicznym, choć w modzie są również różnego rodzaju tkaniny i oczywiście drewno.

Natomiast najbardziej popularne altany ogrodowe prezentują się niczym domki. Potrzebują powierzchni fundamentowych, które chronią drewno przed zalegającą na ziemi lub trawniku wodą. Tego typu budynki mają już ściany, okna, wykończenia, a tym samym idealnie odpowiadają na wymagania klientów, którzy szukają miejsca na odpoczynek przy każdej pogodzie.

 

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.