Dracena - co to za kwiat? Jak o niego dbać?

Kwiaty w domu od lat są w modzie. Nadają one pięknego wyglądu, przyjemnego klimatu i pozytywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców. Jak jednak dobrać kwiaty do mieszkania? Boisz się, że styl rośliny nie będzie pasować do wnętrza? Albo, że przy danym kwiecie jest za dużo pracy? Na ratunek przychodzi Dracena, czyli niezwykły kwiat, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Wystarczy, że przygarniesz go do siebie, a na pewno Cię zachwyci.

Dracena – ciekawa roślina doniczkowa

Dracena to roślina, która niezwykle często spotykana jest w mieszkaniach. To dzięki temu, że nie należy do wymagających, a jej piękny wygląd pasuje do każdego wnętrza. Zadbana dracena może osiągnąć nawet półtora metra wysokości, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako prawdziwa ozdoba pokoju.

Patrząc na dracenę, trudno nie zauważyć jej nietypowe, egzotycznego wyglądu. Przyciąga ono uwagę swoimi prostymi łodygami, z których wyrastają piękne, podłużne liście, które zachwycają swoją barwą. Co ciekawe, liście draceny mają niejednolity kolor, co pięknie wygląda w każdym mieszkaniu. Taki dodatek potrafi pobudzić każde wnętrze i nadać mu ciekawego klimatu.

Dostępne na rynku są różne rodzaje dracen. Roślina ta wywodzi się z Afryki, Azji, Meksyku i Australii, dlatego między innymi jest wiele jej odmian w sklepach. Poszczególne rodzaje draceny mogą różnić się wielkością, kolorem oraz nawet kształtem liści. Najpopularniejsza dracena w Polsce osiąga do 50 centymetrów wysokości, a jej liście chwalą się podłużnym, lekko owalnym kształtem. Draceny świetnie sprawdzają się jako rośliny doniczkowe, które bez problemu mogą służyć za ozdobę różnych części domu. Dracena uchodzi za roślinę, która polecana jest osobom nieznającym się na pielęgnacji kwiatów. Nadaje się ona, więc do wszystkich mieszkań, tym bardziej że według wielu badań poprawia ona jakość powietrza w mieszkaniu. Jej zadaniem jest bowiem nie tylko ładny, egzotyczny wygląd, lecz także neutralizowanie zanieczyszczeń oraz absorbowanie szkodliwych związków znajdujących się w powietrzu. Dzięki temu dracena jest pięknym dodatkiem, który umożliwia spokojniejsze i zdrowsze życie każdemu domownikowi, który da jej szansę rosnąć w swoim mieszkaniu.

Jak dbać o dracenę?

Skoro dracena polecana jest dla osób, które nie mają pojęcia o roślinach to, czego tak naprawdę potrzebuje? Niczego konkretnego, czego nie można byłoby jej dać w każdym mieszkaniu. Dracena uwielbia ciepło, dlatego temperatura w pomieszczeniu nie powinna spadać poniżej 15°C. Najlepiej jest ustawić ją przy słońcu, ponieważ to daje jej siły do życia i rozkwitania. Jednak nie musi być ona na parapecie, na który jest nadmiar promieni słonecznych. Najlepiej jest wybrać miejsce w mieszkaniu, do którego dochodzi rozproszone światło. Dzięki temu umożliwia się roślinie rozrastanie, a przy okazji dba się o to, aby ta nie miała poparzonych liści przez mocne słońce.

Co jeszcze trzeba brać pod uwagę? Liście draceny można regularnie spryskiwać, aby te wyglądały pięknie i zdrowo. Poza tym trzeba je wycierać z kurzu, najlepiej za pomocą wacika czy też wilgotnej ściereczki. Samo podlewanie rośliny nie jest w żaden sposób problematyczne. Wody należy dolać jedynie w momencie, gdy ziemia w doniczce jest sucha. Draceny nie wolno przelewać, ponieważ mokre korzenie mogą zacząć gnić, co prowadzi do uszkodzenia rośliny, która zacznie powoli obumierać, jeśli odpowiednio się o nią nie zadba.

W jakich wnętrzach ten kwiat będzie czuł się dobrze?

Dracena to kwiat, który jest naprawdę niewymagający. Dobrze sprawdza się we wnętrzach, w każdym stylu. Pasuje ona do nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń oraz do pokoi, w których jest klimat dawnych lat. Dracena zawsze będzie wyglądać stylowo i modnie, niezależnie od zestawienia znajdującego się wokół. Wystarczy jedynie, że roślina będzie mieć dostęp do rozproszonego światła, a będzie stale rosnąć i uprzyjemniać życie mieszkańcom. Co ważne, dobrze jest odstawić dracenę od grzejników czy innych źródeł ciepła, inaczej jej liście mogą ulec poparzeniu bądź przesuszeniu, przez co roślina zacznie niezdrowo wyglądać, a to wpłynie na ogólny odbiór otoczenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ciekawych roślinach do swojego domu, zajrzyj na stronę https://ladnydom.pl/. Dostępne są na niej informacje o różnych kwiatach, krzewach, a nawet o drzewkach, które mogą spokojnie rosnąć na tarasach, balkonach czy na działkach. Na stronie znajdziesz jedynak nie tylko informacje o roślinach, lecz także wiele innych ciekawych artykułów dotyczących aranżacji wnętrz, budowy domu czy też sposobów ogrzewania mieszkań.

Materiał zewnętrzny

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.