Automatyczna konewka – dlaczego warto ją mieć?

Podlewanie roślin we właściwy sposób i o określonych porach jest kluczowe dla ich właściwego rozwoju i rozkwitania. Jeżeli nie ma nas dłużej w domu lub niewiemy jak często podlewać ze względu na pogodę, wykorzystanie automatycznej konewki jest więcej niż wskazane. Czym jest to urządzenie i jak może nam pomóc?

 1. Automatyczna konewka – czym jest?

2. Automatyczna konewka – największe zalety

3. Kiedy automatyczne podlewanie jest przydatne?

4. Gdzie warto zastosować automatyczną konewkę?

Automatyczna konewka – czym jest?

Automatyczna konewka to idealne rozwiązanie, gdy musimy regularnie dbać o niewielką ilość kwiatów, na przykład na balkonie, tarasie czy parapecie w domu. Zapewnia ona interwałowe podlewanie roślin doniczkowych, co pozwala na regularną dystrybucję wody i umożliwia nam uniknięcie sytuacji, w której tracimy je przez nasze zapominalstwo lub brak możliwości manualnego podlania. Jednocześnie automatyczna konewka to urządzenie dosyć niewielkie, które do pracy potrzebuje pełnego zbiorniczka z wodą oraz energii. Większość modeli, jakie znajdziemy na rynku, jest bezprzewodowych, a ładowanie akumulatora zazwyczaj odbywa się przez załączony kabel USB. Sprawdź, jak wygląda takie urządzenie: https://www.podlane.pl/automatyczna-konewka-1407-gardena-id-136.

Automatyczna konewka – największe zalety

Największą zaletą automatycznej konewki jest brak konieczności jej obsługi. Jedyne, o co musimy zadbać, to woda w zbiorniku oraz poziom naładowania akumulatora. Urządzenie samo rozdystrybuuje wodę, a jej zaprogramowanie na określony interwał pozwala nam uwzględnić indywidualne zapotrzebowanie każdego kwiatka na podlewanie. Automatyczne nawadnianie przyda nam się zarówno w sytuacjach, gdy przez dłuższy czas nie ma nas w domu, jak i na co dzień, na przykład w czasie upałów. Ponieważ przeciętna konewka posiada zasilanie akumulatorowe, nie musimy także martwić się o obecność kabli na balkonie, tarasie czy parapecie.

Kiedy automatyczne podlewanie jest przydatne?

W przeciętnym balkonowym ogródku często znajdziemy rośliny o różnym zapotrzebowaniu wody. Jedne potrzebują jej mniej, inne więcej, a w dodatku częstotliwość podlewania również może być zmienna. Automatyczna konewka zasila rośliny wodą wedle tego, jak ją ustawimy. Ponieważ to urządzenie z wbudowanym sterownikiem czasowym, jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić, jak często i jak intensywnie konewka ma podlać nasze kwiaty i inne rośliny. To świetne rozwiązanie na czas urlopów, gdy nie ma nas w domu przez dłuższą chwilę, a jednocześnie nie mamy nikogo, kto mógłby zadbać o ręczne podlewanie. Automatyzacja tego procesu sprawdzi się bardzo dobrze także latem, gdy ziemia w doniczkach szybko wysycha i nasze rośliny mogą nie nadążyć z pobieraniem wody na swoje potrzeby. 

Gdzie warto zastosować automatyczną konewkę?

Ponieważ w większości automatyczne konewki mają własny zasobnik na wodę, nie jest wymagana obecność kranu wodociągowego ani konieczność podpięcia urządzenia do sieci. W związku z czym możemy zastosować to urządzenie w bardzo wielu miejscach. Ze względu na niewielkie rozmiary jest ono często wybierane na balkony, tarasy oraz do małych przydomowych ogródków. Z powodzeniem zasilimy konewką także kwiatki z naszego okiennego parapetu, na przykład na czas naszej nieobecności. Przed zakupem konkretnego modelu należy upewnić się, jak wiele roślin jest on w stanie obsłużyć, dzięki czemu będziemy mogli oszacować, ile konewek potrzeba na nasze domowe potrzeby.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.