Jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe

Renowacja mebli ogrodowych, które po sezonie zimowym straciły swój intensywny kolor, powinna być jedną z pierwszych prac na świeżym powietrzu, jakie wykonywane są wiosną. Jeżeli zastanawiają się Państwo, jak powinno przebiegać odnowienie krzeseł i stołów, to w tym krótkim poradniku przedstawiamy 3 najlepsze sposoby.

1. Jak szybko odnowić drewniane meble ogrodowe?

2. Malowanie mebli ogrodowych w kilku prostych krokach

3. Jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe? Sposoby bez użycia farby

Jak szybko odnowić drewniane meble ogrodowe?

Jeżeli zastanawiają się Państwo, jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe, to skutecznym sposobem, który pomoże szybko odmienić krzesła oraz stoły znajdujące się w ogrodzie jest ich odmalowanie. Renowacja mebli ogrodowych specjalistyczną farbą przywróci im dawny blask i nada im drugie życie. W takim razie czym pomalować meble ogrodowe? Najlepiej postawić na produkty od sprawdzonej marki, takiej jak Śnieżka, które pozwalają zachować naturalny wygląd drewnianych mebli (a w szczególności rysunki drewna) na bardzo długi czas. Profesjonalne produkty do drewna znajdą Państwo na stronie: https://www.sniezka.pl/

Malowanie mebli ogrodowych w kilku prostych krokach

Aby w prawidłowy sposób odnowić stare meble i zabezpieczyć drewno przed wilgocią, należy zacząć od użycia papieru ściernego. Przy jego pomocy należy usunąć starą farbę i wyrównać powierzchnię krzeseł oraz stołu. Rozkręcenie mebli, w znacznym stopniu ułatwi dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Papier ścierny można zastąpić ręczną szlifierką, która szybciej usunie całą farbę, nie uszkadzając przy tym drewna.

Aby odnowić meble ogrodowe, należy wybrać do tego odpowiednie miejsce. Powinno być ono zadaszone, aby ani deszcz, ani promienie słoneczne nie uniemożliwiły malowania. Proces wysychania farby może zająć nawet kilka godzin, dlatego przez ten czas drewno powinno być odpowiednio zabezpieczone.

Po wygładzeniu mebli papierem ściernym bądź szlifierką należy dokładnie oczyścić krzesła i stół z resztek farby, kurzu oraz pyłu. Kolejnym krokiem będzie odtłuszczenie drewna benzyną ekstrakcyjną, a następnie zabezpieczenie go specjalistycznym środkiem. Odpowiednio dobrana farba zapewni meblom długotrwałą ochronę przed promieniami uv i wpłynie korzystnie na ich wygląd. Farbę najlepiej nakładać za pomocą pędzla bądź pistoletu natryskowego. Nakładanie środka należy kontynuować aż do momentu uzyskania jednolitego koloru.

Jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe? Sposoby bez użycia farby

Odnawianie mebli ogrodowych nie wymaga nakładania żadnych farb, jeżeli drewno jest jeszcze w dobrym stanie. Czasami wystarczy dokładne umycie całej powierzchni wodą z detergentem, jednakże należy mieć świadomość, że przeprowadzona w ten sposób renowacja jest mniej trwała. W tym wypadku złotym środkiem będzie impregnacja drewna przy użyciu lakieru. Szlifowanie nie jest w tej sytuacji konieczne, choć mimo wszystko warto się na nie zdecydować. Dzięki temu prostemu zabiegowi, drewno będzie odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, ataki grzybów oraz intensywne promieniowanie uv. Lakier najlepiej nakładać pędzlem wykonanym z włosia naturalnego lub syntetycznego. Kolejną warstwę kładzie się dopiero wtedy, kiedy pierwsza wyschnie.

Odnawiania mebli zdecydowanie nie trzeba się bać. Choć może się wydawać, że jest to trudne zadanie, tak naprawdę nawet laik powinien sobie poradzić z nim bez problemu. Aby odświeżyć drewniane meble ogrodowe, wystarczy odrobina dobrych chęci i poświęcenie trochę wolnego czasu. Satysfakcja z wykonanej pracy jest ogromna, a odświeżony wygląd mebli będzie cieszył oko przez dłuższy czas.

Materiał zewnętrzny

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.