Swietokrzyskie kopalnie surowcow mineralnych

Czym przesłonić okna? Poznaj najlepsze sposoby

Cenisz sobie prywatność i stylowy design? A może mieszkasz na parterze lub w domu jednorodzinnym i zależy ci, aby dodatkowo czuć się bezpiecznie? Poznaj najlepsze sposoby na osłonięcie okien i zdecyduj, które z rozwiązań będzie stanowić odpowiedź na twoje potrzeby!

Przesłona okna - stylowa i funkcjonalna dekoracja wnętrza domu

W wielu mieszkaniach oraz domach można spotkać się z przesłoną okien w różnej postaci. Chociaż niektórzy cenią sobie niczym nieograniczony widok z okna, to wciąż wiele osób decyduje się na ich przesłonięcie. Powodów może być wiele: mogą one wynikać z położenia danego pomieszczenia, przez co problemem staje się zbyt duża intensywność promieni słonecznych, jak również posiadania mieszkania na parterze lub domu jednorodzinnego, w przypadku których przydaje się dodatkowa izolacja cieplna oraz odrobina prywatności. Chęć zasłonięcia okien może również wynikać z przyczyn czysto estetycznych - bardzo często element ten staje się częścią aranżacji, która podkreśla charakter całego wnętrza. Które sposoby na osłonięcie okien zaliczają się do najpopularniejszych i jakie posiadają zalety?

Firanki i zasłony

Firanki stosowane są głównie w celach ozdobnych i chociaż są coraz rzadziej stosowane w aranżacji wnętrz, wciąż posiadają spore grono miłośników. Nieco inaczej jest z zasłonami, które od wielu lat stanowią modny element wyposażenia zarówno powierzchni mieszkalnych, jak i usługowych, wprowadzając do wnętrza przytulny klimat. Ilość dostępnych materiałów, kolorów i deseni na rynku sprawia, że z łatwością można wybrać zasłony idealnie pasujące do charakteru pomieszczenia. Zwłaszcza zasłonki wykonane z grubszych tkanin zapewnią nie tylko całkowite zaciemnienie w słoneczny dzień, ale także pomogą utrzymać komfortową temperaturę zimą, zapobiegając przedostawaniu się zimnego powietrza do pomieszczenia. Ich zaletą jest z pewnością fakt, że kiedy będą zakurzone lub ubrudzone, w każdej chwili można je zdjąć i zwyczajnie wyprać w pralce.

Żaluzje drewniane

Żaluzje wykonane z drewna to wyjątkowo dekoracyjny sposób na osłonięcie się przed nadmierną ilością promieni słonecznych, jak i zyskanie prywatności. Rozwiązanie to w perfekcyjny sposób łączy w sobie funkcjonalność i elegancki design, przez co jest chętnie stosowane w wielu wnętrzach. Zastosowanie naturalnego materiału sprawia, że będą dobrze komponować się zarówno z tradycyjną aranżacją, jak i tą minimalistyczną lub też w stylu boho, gdzie królują naturalne materiały. Konstrukcja żaluzji umożliwia stałą kontrolę nad ilością światła, jaka ma przedostać się do pomieszczenia, zaś ich główną zaletą jest fakt, że latem nie nagrzewają się tak intensywnie, przez co w pomieszczeniu panuje przyjemna temperatura. Należy jedynie pamiętać, aby co pewien czas przeprowadzać konserwację drewna specjalnym środkiem oraz dokładnie dopasować wymiar żaluzji do wymiarów okna, dzięki czemu będą mogły spełniać swoją funkcję. 

Rolety wewnętrzne

Rolety to często stosowane i praktyczne rozwiązanie w wielu domach. Na rynku można znaleźć nie tylko te klasyczne, ale także wyjątkowo ozdobne rolety rzymskie czy rolety dzień-noc, przy pomocy których można z łatwością dostosować ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła dziennego. Obecnie rolety produkowane są z nowoczesnych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów, przez co znajdują zastosowanie nie tylko w pokojach, ale i kuchni. Do ich zalet należy zaliczyć nieskomplikowany montaż, który często można wykonać samodzielnie oraz dostępną ilość kolorów i wzorów, umożliwiających dobranie idealnie pasującej osłony do wystroju danego pomieszczenia. 

Rolety zewnętrzne

Zakup rolet zewnętrznych będzie korzystny zwłaszcza dla posiadaczy mieszkań na parterze, jak i osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Rolety zewnętrzne montowane są na elewacji budynku, w związku z czym wyróżnia je sterowanie zdalne, umożliwiające ich zwijanie i rozwijanie przebywając wewnątrz pomieszczenia. Rozwiązanie to jest gwarancją doskonałej izolacji akustycznej, zapewnia ono również ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi - nie tylko przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale także silnym wiatrem czy gradem, który może powodować ryzyko uszkodzenia szyby. Za roletami zewnętrznymi przemawia również fakt, że dbają one bezpieczeństwo domowników. Producent rolet będzie posiadał w swojej ofercie najwyższej jakości rolety antywłamaniowe, które doskonale sprawdzą się nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w biurach lub innych lokalach, które narażone są na ryzyko włamania.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.