Co wyróżnia szklarnie z poliwęglanu?

Marzysz o uprawie własnych owoców i warzyw, a może chcesz rozwinąć dotychczasową uprawę lub potrzebujesz nowej szklarni? Postaw na solidną konstrukcję, wykonaną z trwałego materiału, który jest odporny na różne warunki pogodowe. Dokładnie takie są szklarnie z poliwęglanu – sprawdź, czym wyróżniają się takie modele.

Najważniejsze cechy szklarni wykonanych z poliwęglanu

Tworzy korzystny klimat dla roślin

Szklarnie z poliwęglanu wspomagają prawidłowy rozrost roślin, co ma związek z tworzeniem przyjaznego mikroklimatu. Po prostu ten materiał wyróżnia się wysoką szczelnością, a także blokowaniem szkodliwych promieni słonecznych. Jednocześnie przepuszcza światło. Warto też podkreślić, że poliwęglan jest odporny na skrajne temperatury. Tym samym może być użytkowany przy naprawdę zróżnicowanej pogodzie. Gdy dodasz do tego trwałość, która zabezpiecza przed śniegiem, gradem czy wiatrem, to zyskasz pewność, że poliwęglanowa szklarnia stanowi bezpieczne i przyjazne środowisko dla roślin.

Możliwość samodzielnej budowy

Wiele osób decyduje się na szklarnie z poliwęglanu, ponieważ montaż tego typu modeli jest stosunkowo prosty. Tym samym można to zrobić nawet samodzielnie. Szczególnie dotyczy to niewielkich szklarni i osób, które mają już doświadczenie w tym zakresie. Wówczas w ciągu kilku godzin możesz je postawić.

Oczywiście niekiedy warto skorzystać z pomocy specjalistów, a wtedy nie musisz przejmować się tym, czy masz akurat potrzebne narzędzia. Z pewnością to też spore ułatwienie w przypadku dużych szklarni.

Materiał jest bezpieczny

Szklarnie z poliwęglanu mają jeszcze jedną istotną zaletę – chodzi tu oczywiście o trwałość tego materiału. To w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo tego typu przestrzeni. Szczególnie gdy porównasz poliwęglan do szkła. W końcu nie musisz obawiać się pęknięć czy stłuczeń. Dlatego możesz go postawić nawet w ogrodzie, w którym często bawią się dzieci. Oprócz tego ten materiał odznacza się niskim ryzykiem zapłonu, co z pewnością ma kluczowe znaczenie latem, a także wtedy, gdy szklarnia znajduje się na otwartej przestrzeni.

Odznacza się nowoczesnym wyglądem

Z pewnością zależy Ci na oryginalnym i naprawdę nowoczesnym wyglądzie szklarni – szczególnie gdy chcesz ją postawić w ogrodzie, obok domu. W takim przypadku design powinien być dopasowany do estetyki okolicy. Dzięki temu szklarnia stanie się po prostu kolejnym dodatkiem, który skutecznie ozdobi tę przestrzeń. Z tym zadaniem doskonale poradzą sobie modele wykonane z poliwęglanu, ponieważ ich wygląd jest dużo lżejszy i bardziej nowoczesny w porównaniu do np. szkła.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.