Altana ogrodowa

Posiadacze ogrodu często zastanawiają się jak funkcjonalnie i ładnie urządzić swój ogród. W ogrodzie spędzamy bardzo wiele czasu, szczególnie w letnie i wiosenne dni, kiedy jest ciepło, a na zewnątrz jest pięknie i nie warto siedzieć w domu. W ogrodzie możemy sadzić kwiaty, warzywa i owoce. Do tego warto zorganizować sobie w ogrodzie miejsce do wypoczynku, miejsce na grilla czy altanę ogrodową. Jeśli chodzi o to ostatnie warto dobrze przemyśleć jaką altanę ogrodową potrzebujemy. Jak dostosować dostępne na rynku produkty do naszych potrzeb?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • drewniana altana ogrodowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie
  • jak dobrze zorganizować nasze miejsce do wypoczynku w przydomowym ogrodzie

Miejsce na grill czy altaną ogrodową, a także mały placyk dla dzieci to coraz częściej obowiązkowe punkty w aranżacji i organizacji przydomowego ogrodu. Warto każdemu z tych punktów poświęcić więcej uwagi. W przypadku altan ogrodowych mamy do wyboru bardzo wiele ciekawych konstrukcji o bardzo różnych rozmiarach oraz aranżacji. Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania, prawidłowy montaż oraz ewentualny późniejszy serwis takiej altany ogrodowej. Dlatego warto wybrać producenta altan ogrodowych z doświadczeniem, który jednocześnie będzie oferował nam wymiarowanie, montaż i potencjalne naprawy altany ogrodowej z drewna w naszym ogrodzie.

Altana ogrodowa z drewna - jak dobrać altanę do naszych potrzeb?

Altany ogrodowe z drewna mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego rodzaju. Warto zwrócić uwagę na typ materiałów, z których zostały wykonane, sposób konstrukcji altany ogrodowej i rozmiar. Dzięki temu dopasujemy altanę ogrodową do naszych potrzeb, ukształtowania terenu, wielkości ogrodu czy strefy klimatycznej, w której znajduje się nasz ogród. Altana ogrodowa musi być bowiem nie tylko estetyczna i stylowa, ale także odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak opady śniegu, deszcz, nadmierna temperatura czy silny wiatr. Dlatego jej konstrukcja musi być solidna i zgodna z przyjętymi normami po to, by zapewnić nam nie tylko przyjemność użytkowania, ale także bezpieczeństwo.

Nowoczesna altana ogrodowa może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Jednocześnie może być miejscem do odpoczynku, gdzie zawiesimy hamaki, ustawimy grill, stół, krzesła czy wygodne siedziska, a nawet szafki z palet, które ostatnio są bardzo modne. Możemy także utworzyć pawilon ogrodowy pod którym zawiesimy nasze ulubione rośliny lub postawimy doniczki z naszymi pięknie zasadzonymi kwiatami. Możliwości wykorzystania altany ogrodowej z drewna jest bardzo dużo. Altana ogrodowa drewniana może stanowić doskonały sposób na odświeżenie ogrodu, który jest aktualnie w rewitalizacji. Altanę ogrodową możemy postawić w każdym miejscu ogrodu i wkomponować ją w otoczenie w taki sposób, aby prezentowała się doskonale i stanowiła piękną ozdobę ogrodu, a jednocześnie dawała doskonałe schronienie przed słońcem i zapewniała udany wypoczynek na świeżym powietrzu. Drewniane altany ogrodowe  doskonale komponują się w duży ogród na planie kwadratu, ale nie tylko.

Drewniane altany ogrodowe – dobór, montaż i wymiarowanie

Wybierając altankę ogrodową warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania altanki oraz prawidłowy montaż. Do wyboru mamy tradycyjne altany ze spadzistym dachem bądź nowoczesne altany ogrodowe z drewna z płaskim zadaszeniem. Warto wybrać producenta altan ogrodowych z dużym doświadczeniem, który w ramach swej oferty nie tylko wykona dla nas altanę ogrodową na wymiar lub zaproponuje gotowe rozwiązanie w postaci gotowej konstrukcji, ale także wykona pomiar terenu i profesjonalny montaż. To bardzo ważne ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Altana ogrodowa musi zostać zamontowana prawidłowo, zgodnie z przyjętymi normami, aby nie stanowiła zagrożenia dla użytkowników. Pamiętajmy też, że altanę ogrodową kupujemy na dłuższy czas więc dobrze, by została wykonana prawidłowo i właściwie zamontowana po to, by cieszyć nas przez dłuższy czas.

Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest altana ogrodowa. Dobrze wybierać drewniane altany ogrodowe (np. z drewna świerkowego), które są bardzo trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Odpowiednio zaimpregnowane drewno przetrwa nawet największe wahania pogodowe. Dzięki odpowiednim farbom i impregnatom możemy drewnianą altanę ogrodową pomalować na wybrany przez nas kolor. W ten sposób jeszcze lepiej wkomponujemy altanę w nasz przydomowy ogród.

Wybierając wykonawcą nasze anteny ogrodowej warto też zwrócić uwagę na sposób obsługi klienta i doradztwo. Dobrze wybrać firmę, która doradzi nam jaki typ altany ogrodowej czy wiaty ogrodowej będzie odpowiedni do naszego ogrodu. Być może zasugeruje również dodatkowe rozwiązania takie jak pergole ogrodowe, które również mogą stanowić ciekawe uzupełnienie drewnianej altany ogrodowej. Jeśli chodzi o cenę ogrodowej altany z drewna, nie warto na niej oszczędzać. Lepiej wydać więcej pieniędzy i cieszyć się dobrze zamontowaną i właściwie zwymiarowane altaną ogrodową, wykonaną z dobrej jakości materiałów przez długie lata niż wydać mniej, a za 2 czy 3 lata zmieniać altanę na nową.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.